Rodzina zamordowanej Iwony Cygan rozżalona po decyzji sądu

16.03.2018

Rodzina zamordowanej Iwony Cygan ze Szczucina uważa, że działania Sądu Okręgowego w Rzeszowie są wymierzone przeciwko niej. To komentarz do decyzji, na mocy której, sprawę głośnej tragedii sprzed lat będzie jednak rozpatrywała ta jednostka.

Jak informowaliśmy, bliscy nastolatki wnioskowali o zmianę sądu, bo, jak uzasadniali, stracili do niego zaufanie.

Sąd w Rzeszowie już opowiedział się po której jest stronie, a powinien być neutralny – tak ojciec zamordowanej blisko 20 lat temu Iwony Cygan w rozmowie z RDN skomentował decyzję sędziego, który nie przekazał do Sądu Najwyższego wniosku o zmianę miejsca orzekania oskarżonych o zabójstwo.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie stwierdził, że nie ma ku temu podstaw.

Mieczysław Cygan mówi, że stracił zaufanie do rzeszowskiego sądu kiedy sędzia chciał odtajnienia części zarzutów, które śledczy postawili podejrzanym o tuszowanie sprawy policjantom ze Szczucina i Dąbrowy Tarnowskiej. – Sąd w Rzeszowie już się opowiedział za stroną, a powinien być neutralny. Tylko moje dziecko nie miało szansy się bronić. Bardzo dobrze by się stało, gdyby sąd zrezygnował z tej sprawy. Przerosła go, a może jest to za blisko Tarnowa? Ja chcę tylko od państwa sprawiedliwości, jest mi to państwo winne, a jest mi dlatego winne, że oskarżeni byli w mundurach, reprezentowali kraj – mówi ojciec Iwony.

Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpocznie się proces.

Przypomnijmy, na ławie oskarżonych przed rzeszowskim sądem zasiądzie 17 osób. Wśród nich 14 byłych i obecnych policjantów z Dąbrowy Tarnowskiej i ze Szczucina.

Główni oskarżeni to Paweł K, oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz jego ojciec, Józef K., który miał pomagać synowi w morderstwie. Oskarżoną jest również najbliższa koleżanka Iwony, Renata G.-D., która czterokrotnie składała fałszywe zeznania i utrudniała wykrycie sprawców.

Iwona Cygan została zamordowana 20 lat temu w Łęce Szczucińskiej w pobliżu wałów.

Posłuchaj:
Mieczysław Cygan
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN