Rodzinne porody w czasach zarazy niemożliwe [WIDEO]

08.04.2020

Obostrzenia związane z koronawirusem dotknęły także kobiety w ciąży. Wstrzymane zostały porody rodzinne. Oznacza to, że na poród nie przyjdą do szpitala z partnerem lub inną bliską im osobą.

Dyrektor szpitala św. Łukasza w Tarnowie, Anna Czech, w programie Słowo za Słowo odniosła się także do protestu niektórych celebrytek oczekujących dziecka, które w mediach społecznościowych apelują do Ministra Zdrowia o zniesienie tych zaleceń.

To nie czas na bunt, tu chodzi o zdrowie i życie – mówi Anna Czech.

– Mamy taką lekcję bardzo ważną w naszym życiu. Nie powinniśmy się buntować, to nie jest czas buntu. To jest czas, żeby podporządkować się wszystkim zaleceniom, które wygłasza do nas Światowa Organizacja Zdrowia, które ustala nasz rząd, Minister Zdrowia a potem temu podporządkowują się jednostki, my to wykonujemy. To nie jest czas buntu, to czas pokory.

Anna Czech uspokaja jednocześnie, że porody oraz zaplanowane cięcia cesarskie wykonywane są bez zmian. Dyrektor szpitala zapewnia, że kobiety przed porodem, w trakcie jak i po, mogą liczyć na wsparcie położnych.

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza nadal wykonuje badanie KTG (telefon kontaktowy do położnej w poradni 14 63-15-960).

Poradnia Laktacyjna udziela porad w trybie telefonicznym.

Posłuchaj:
Anna Czech
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN