Rokosz: – Będzie współpraca ze starostwem [WIDEO]

07.12.2018

– Będzie współpraca ze starostwem – mówił w porannym programie Słowo za słowo wójt gminy Dębica, Stanisław Rokosz. Mimo że wicestarostą dębickim został jego kontrkandydat w ostatnich wyborach, Adam Pieniążek szef gminnego samorządu przyznał, że obie strony są już po słowie odnośnie porozumienia, a on sam nie ma czasu na konflikty.

Ustaliliśmy zakres wspólnych działań finansowych, organizacyjnych, więc uważam, że w tym młodym człowieku również jest chęć współpracy dla dobra gminy. Mnie nie rozliczają z koalicji, tylko rozliczają mnie z efektów – dodaje Rokosz.

Nowy, stary wójt gminy Dębica przyznał również, że nie wyklucza zmian w kierownictwie Urzędu Gminy. Marek Mikrut, obecny zastępca wójta może zamienić się miejscami z prezesem spółki Latoszyn Zdrój, Pawłem Wolickim.

W planach gminy jest budowa m.in. tężni, pijalni, amfiteatru, a nawet basenu rehabilitacyjnego, który ma być gotowy już w przyszłym roku. Na pytanie ‚czy pójdzie za ciosem i wybuduje hotel lub ośrodek spa” odpowiedział ‚nie ma innego wyjścia.

Stanisław Rokosz jest wójtem gminy Dębica od 1996 roku. W ostatnich wyborach samorządowych pierwszy raz o fotel wójta walczył w drugiej turze. Zmierzył się w niej ze wspomnianym Adamem Pieniążkiem.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN