Rolety dzień-noc nowe podejście do ochrony przed słońcem

13.02.2020

Rolety są bardzo chętnie wykorzystywane jako sposób na osłonięcie wnętrza domu czy mieszkania przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wynika to z ich funkcjonalności oraz wysokiej estetyki.

Jednym z ciekawszych produktów dostępnych na rynku są rolety typu dzień noc. Działają one nieco inaczej niż tradycyjne rolety. Mają też atrakcyjny wygląd, dzięki czemu można przy ich pomocy stworzyć ciekawą aranżację okienną, która uzupełni wygląd wybranego pomieszczenia.

Rolety dzień noc – praktyczna osłona przed słońcem
Rolety dzień noc to propozycja dla osób, które chcą mieć większą kontrolę nad tym, ile światła słonecznego wpada do wnętrza ich domu lub mieszkania. Składają się one z mechanizmu sterującego, a także specjalnie opracowanej tkaniny. Składa się ona z pasów. Na przemian ułożone są te przeźroczyste i nieprzeźroczyste. Dzięki czemu przy odpowiedniej manipulacji tkaniną, można pomieszczenie zaciemnić w całości lub jedynie w części. Roleta ta może być cały czas opuszczona (mechanizm pozwala na zmianę pozycji pasów bez konieczności podwijania tkaniny do góry) lub częściowo podniesiona.

Zastosowanie tego rodzaju rolet pozwala podkreślić nowoczesną aranżację wnętrza. Jednak można ten produkt wybrać także do pomieszczeń inspirowanych również klasyczną stylistyką.

Poznaj największe zalety rolet typu dzień noc
Estetyczny i ciekawy wygląd rolet dzień noc to nie jedyna ich zaleta. Wiele osób decyduje się na ten właśnie produkt, ze względu na jego łatwość montażu. Jest on też bezinwazyjny, dlatego nie jest wymagane nawiercanie ściany czy ramy okiennej. Co więcej, można wybrać też opcję do montowania na oknach z wywietrznikiem.

Rolety typu dzień noc dostępne są też w wielu wariantach kolorystycznych. Można też zdecydować o rodzaju tkaniny, z jakiej wykonane są rolety. Bardzo ciekawą propozycją, szczególnie do sypialni są modele z materiału Blackness, który bardzo dobrze zaciemnia pomieszczenie. Do salonów lub jadalni doskonale będą natomiast pasować rolety Exclusive lub Nature.

Znanym producentem rolet dzień noc na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Wybierz roletę idealnie pasującą do Twojego mieszkania lub domu
Wybierając rolety do poszczególnych pomieszczeń, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich stylistykę, a także to, jaka kolorystyka w nich dominuje. Tutaj spore znaczenie będzie miało także to, jak duże jest wnętrze oraz czy jest dobrze doświetlone.

Do nowoczesnych wnętrz o nieco awangardowym charakterze można wybrać rolety z kolekcji Wave, gdzie pasy są pofalowane. Do minimalistycznych oraz klasycznych wnętrz lepsze będą rolety z prostymi pasami. Kolejną kwestią jest dobór koloru rolety oraz jej wykończenia. Przykładowo do wnętrz rustykalnych oraz skandynawskich dobrze pasować będą rolety dzień noc z kolekcji Nature. Pasy tutaj swoim wyglądem nawiązują do struktury drewna. Do wnętrz glamour czy śródziemnomorskich możesz wybrać tkaninę Exclusive w jasnych kolorach, najlepiej w białym lub ecru. Z kolei do dużych pomieszczeń np. loftów będą pasowały produkty w ciemnych kolorach – czarnym lub brązowym.

Wydawca, Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN