Rosną opóźnienia związane z rewitalizacją centrum miasta [ZDJĘCIA]

06.06.2019

Jak dowiedziało się radio RDN – pomimo zapowiedzi wiceburmistrza Roberta Cerazego składanych na ostatniej sesji – w tym tygodniu roboty w rynku nie będą wznowione. 

Remont wstrzymała szefowa wojewódzkiej delegatury służby ochrony zabytków Paulina Obara z powodu kolejnych odkryć archeologicznych.

Teraz w oczekiwaniu na report ministerialnego eksperta wydała decyzję o możliwości kontynuacji prac, za wyjątkiem robót kanalizacyjnych.

Jednak – jak poinformował Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu – wykonawca będzie gotowy do ponownego wejścia na budowę dopiero w przyszłym tygodniu. Jednym z celów rewitalizacji jest poprawa atrakcyjności centrum dla turystów – mówi wiceburmistrz Robert Cerazy.

– Jeżeli chodzi o szyb Sutoris to kopania przygotowała już zejście dla tych, którzy np. nie mogą czy nie chcą zjechać windą do kopalni, żeby mogli zejść do tego pierwszego poziomu – tam nowa oferta turystyczna. My z kolei przygotowujemy centrum trochę w nowej odsłonie. Też chcemy je wzbogacić o pewne nowe elementy i przyciągnąć tutaj turystów.

Jednak – co najbardziej interesuje mieszkańców – nie ma żadnych oficjalnych informacji, o ile zwłoka może opóźnić zakończenie prac. Wiadomo tylko, że spowoduje przynajmniej miesięczny poślizg w korygowanym już w przeszłości harmonogramie robót. Według niego ulice: Solna, Sutoris, Dominikańska i Plac Św. Kingi miały być wyremontowane do końca sierpnia, a rynek do końca roku.

 

Posłuchaj:
Robert Cerazy
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN