Czy to rozłam w porozumieniu w tarnowskiej Radzie Miasta? [WIDEO]

13.03.2019

Czy wspólne głosowanie nad podwyżką cen za śmieci radnych z klubu PiS i Naszego Miasta Tarnów jest zwiastunem koalicji między tymi ugrupowaniami?

Radny z klubu PiS i szef gowinowskiego Porozumienia w Tarnowie Dawid Solak, który był gościem programu Słowo za słowo, uważa, że tak.

Jego zdaniem, zadeklarowana przez radnych Koalicji Obywatelskiej i Naszego Miasta Tarnów współpraca programowa istnieje tylko na papierze.

Ostatnie głosowanie pokazało rozłam – dodaje.

To bardzo mocno pokazuje, że sytuacja w Radzie Miejskiej jest mocno niestabilna.

Skąd jednak wziąć brakujące pieniądze na pokrycie kosztów gospodarki odpadami w Tarnowie? Brakuje przeszło 4 milionów złotych, urzędnicy zapowiadają zmiany w budżecie, oszczędności oraz ograniczenia w wywozie niektórych rodzajów śmieci.

Radny Dawid Solak zapowiada rozmowy z prezydentem w tej sprawie. Jego zdaniem zapewnienie kompleksowej gospodarki odpadami w Tarnowie jest obowiązkiem miasta.

– Nikt nikomu łaski nie robi, że odbiera odpady – to obowiązek miasta. Mówienie w ten sposób jest szantażem i próbą wywierania presji, żebyśmy my jako radni te opłaty jeszcze bardziej podnieśli lub uzależnili je od zużycia wody. Na to zgody nie będzie. O tym będziemy decydować wspólnie z mieszkańcami.

Jutro o 13.00 kolejna sesja nadzwyczajna w tej sprawie.

A tuż po 8.00 gościem programu Słowo za słowo będzie wiceprezydent Jadwiga Stankiewicz.

Przypomnijmy, przy drugim podejściu radni zdecydowali o podwyżce za wywóz śmieci. Za odpady posegregowane od kwietnia tarnowianie zapłacą 11 złotych, a nie jak chciał prezydent – 16 złotych.

Posłuchaj:
Dawid Solak
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN