Rozpędzone samochody i brak chodnika a powrót do szkoły lada chwila – interwencja RDN

31.08.2017

Wyjście po zakupy, dojście do szkoły czy dotarcie do busa – to dla nich codzienna walka z rozpędzonymi samochodami. Mowa o mieszkańcach Ilkowic. Przed ich domami trwa potężna inwestycja – modernizacja drogi wojewódzkiej nr 973.

Szeroka jezdnia daje pole do popisu kierowcom, brakuje jednak chodnika. Piesi obawiają się, że po zakończeniu prac, wciąż nie będzie dla nich miejsca. – I co z dziećmi, które w poniedziałek pójdą do szkoły – pytają mieszkańcy. – To jest katastrofa, powinny być chodniki na całej długości tej drogi wojewódzkiej. – Dużo dzieci tędy chodzi i nie ma chodników. Mało tu wypadków było? – Tutaj jest też zakręt i ciężko zareagować, kiedy coś wyjedzie. – Ruch jest bardzo duży. Jeżdżą nie tylko samochody osobowe, ale też ciężarowe. Jechałam rano do sklepu rowerem i te samochody przejeżdżały minimalnie obok mnie – dodają mieszkańcy.

Zarysy chodnika widać tylko w okolicach szkoły. To na razie zaledwie kilkaset metrów. Czy chodnik powstanie też przy dalszych zabudowaniach? Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Patrycja Wolnik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN