Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

15.04.2019

Przez trzy dni będą się wykazywać wiedzą z języka polskiego, matematyki a także z języków obcych.

Czy mimo trwającego strajku nauczycieli w tarnowskich szkołach te egzaminy przebiegną bez zakłóceń – informuje Urząd Miasta.

W samym Tarnowie jest to 18 szkół podstawowych. Dyrektorzy szkół liczą, że nie będzie żadnych vacatów w komisjach. Jeśliby się taki zdarzył kuratorium oświaty oraz wydział oświaty tarnowskiego magistratu, do placówki kieruje nauczyciela z tak zwanej listy oczekujących.

Adam Wojerz dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Tarnowie uważa, że w jego placówce nie było żadnego zagrożenia dla egzaminów.

– Rozpoczynają się u nas egzaminy ósmoklasistów, mam nadzieję że przebiegną one bez zakłóceń. W dalszym ciągu liczę na odpowiedzialność nauczycieli, no i że dobro tych uczniów przeważy ponad wszystko. Gdyby jednak zabrakło ludzi w komisjach, to będę reagował tak jak powinienem to zrobić. Czyli będę w kontakcie z kuratorium oświaty i będziemy musieli na bieżąco uzupełniać komisje nadzorującą lub po prostu połączę komisje.

Młodzi z którymi rozmawiał reporter RDN, najbardziej obawiają się zadań

– Mam nadzieję że wszystko będzie w porządku, zadania będą w miarę łatwe, nie jakoś bardzo za trudne. Najbardziej się obawiam języka polskiego, również tego że nauczyciele, bo jest ich strajk, więc różne rzeczy mogą się wydarzyć. Mam nadzieje że jakoś pójdzie. Za dużo to nie umiem, ale może uda się coś napisać. Przez strajk nie mogliśmy nic nauczyć się w szkole, ale bądźmy dobrej myśli może coś napisze.

Dziś młodzi piszą test z języka polskiego, jutro z matematyki, natomiast w środę z języka obcego.

Pod znakiem zapytania są natomiast matury. Nie we wszystkich szkołach udało się sklasyfikować uczniów. Dyrektorzy mają możliwość zwołania Rad Pedagogicznych nawet po zakończeniu zajęć dydaktycznych, czyli w Wielki Czwartek oraz w Wielki Piątek.

Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.

Więcej też w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Adam Wojerz
Uczniowie
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy