Rozpoczyna się sezon na łyżwy – będzie nowe lodowisko w Nowym Sączu

07.12.2018

Nie będzie w tym roku lodowiska na rynku w Nowym Sączu. Ślizgawka powstaje za to na Starej Sandecji, niedaleko Alej Wolności.

Jak tłumaczy Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza nowe miejsce jest bardziej odpowiednie. – Rynek ma być miejscem reprezentacyjnym, ściągającym nowosądeczan i turystów.  Lodowisko powinno być w miejscu, gdzie jest łatwo dostępne dla wszystkich mieszkańców, a Stara Sandecja jest przecież otoczona blokami. Można tu łatwo dojechać i zaparkować.

Na placu Starej Sandecji trwają właśnie prace przy budowie lodowiska. Będzie też tutaj szatnia i wypożyczalnia łyżew. Miasto za nowe lodowisko zapłaciło prawie 70 tysięcy złotych. A co o nowej lokalizacji sądzą mieszkańcy Nowego Sącza? – Myślę, że teraz będzie lepiej, bo tam jest dużo więcej miejsca – mówi jedna z sądeczanek. – Jak ktoś nie jeździł na łyżwach i przyjeżdżał w zimie, aby zobaczyć rynek, to lodowisko zajmowało pół placu – dodaje inny z mieszkańców.

Nowe lodowisko będzie oświetlone i otwarte do późnych godzin wieczornych. Za wstęp zapłacimy dwa złote. Na łyżwach jeździcie już przy ul. Nadbrzeżnej obok basenu i hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Lodowisko jest otwarte przez siedem dni w tygodniu od godz. 9.00 do 20.15.

Ślizgawki działają też w innych miejscach w regionie. W Muszynie na Zapopradziu można korzystać z zadaszonego lodowiska. Na łyżwach pojeździcie też w Gorlicach. Lodowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. Natomiast w weekendy, święta i ferie od 9.00 do 20.00. Również w Chełmcu jest działa lodowisko – 7 dni w tygodniu od 9.00 do 21.00. Lodowisko w Rytrze przy stacji narciarskiej ma ruszyć 15 grudnia.

Na łyżwy poczekacie też w Piwnicznej-Zdroju. Lodowisko na Radwanowie nie jest jeszcze otwarte. Przerwa w dostępności hali lodowej jest w Krynicy-Zdroju, gdzie trwa Festiwal Piękna. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy dzierżawi lodowisko organizatorom festiwalu do 12 grudnia. W tym czasie nie będzie można tu pojeździć na łyżwach.

Posłuchaj:
Artur Bochenek
Sądeczanie
Grzegorz Pawłowski
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy