Rusza budowa drugiego mostu na Wisłoce

15.10.2018

Na tę inwestycje mieszkańcy Mielca i okolicznych miejscowości czekali lata, bo teraz w godzinach szczytu stoją w kilometrowych korkach.

Jeśli zarząd województwa przychyli się do prośby wykonawcy o przedłużenie terminu budowy mostu, to przeprawa będzie gotowa końcem 2019 roku. Koszt zadania to ponad 38 mln złotych.

Jak ważna jest to inwestycja, mieszkańców nie trzeba przekonywać. – To na pewno skróci moją drogę do pracy, bo to jest męczące, że do miasta mam 15 minut, a na dojazd do pracy tracę 45 minut – komentuje pani Agnieszka. – Stojąc w tych korkach tracimy na czasie, na paliwie, więc już nie możemy się doczekać tego drugiego mostu – dodaje Beata.

Jarosław Jochymek, dyrektor kontraktu firmy Budimex S.A. nie kryje, że przed firmą spore wyzwanie. – To obiekt ponad 500 metrowy, więc nie łatwa inwestycja. Musimy dodatkowo nadrobić stracony czas – wyjaśnia.

– Pierwotnie roboty miały ruszać na wiosnę, ale przeciągnęły się procedury środowiskowe i dlatego do województwa wpłynął wniosek wykonawcy o przedłużenie terminu robót – wyjaśnia Władysław Ortyl, podkarpacki marszałek. – Chyba się przychylimy do wniosku firmy i przedłużymy termin o te kilka miesięcy. Mamy poślizg taki, jaki mamy, więc rzeczywistości nie da się oszukać – przyznaje.

Oprócz mostu ma powstać 2,5 km odcinek drogi od Rzędzianowic do Mielca, ronda i wiadukt kolejowy.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN