Rusza pomoc dla rolników

08.09.2020

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od jutra (9.09) będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem Covid-19. Wnioski przyjmują i będą rozpatrywać powiatowe odziały ARiMR w całym kraju.

Pomoc będzie przyznawana rolnikom według ich stanu posiadania na dzień 1 marca bieżącego roku. Na stronach agencji można znaleźć dokładną rozpiskę dotyczącą ilości posiadane była, trzody chlewnej, drobiu czy roślin uprawnych. Wsparcie finansowane dla kwalifikujących się osób będzie miało formę ryczałtowej płatności. Uzależnione będzie od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej przez rolnika lub współmałżonka. Maksymalna kwota wsparcia nie może jednak przekroczyć 7 tys. euro. Wypłaty będą przyznawane przez powiatowe jednostki ARiMR maksymalnie do 75 dni po zakończeniu naboru wniosków, a te potrwają do 30 września.

W nowosądeckiej siedzibie agencji, rolnicy i sadownicy z regionu mogą składać wnioski w godz. 7.30 – 15.30, drogą elektroniczną poprzez platformę e-PUAP albo drogą pocztową.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN