Rusza rozbudowa Elektrycznej, będą utrudnienia

03.10.2018

Wykonawca zaczyna już w najbliższych dniach od wycinki drzew, potem prace rozbiórkowe, przy potoku i przebudowie sieci podziemnych.

Elektryczna to największy ciąg komunikacyjny północny odciążający centrum i  połączenie węzłów autostradowych.
Ulica na czas rozbudowy nie będzie wyłączana z ruchu, ale wykonawca już sygnalizuje spore utrudnienia.

Droga będzie mieć po 2 pasy w każdym kierunku  z dwoma rondami – przy Piaskowej i Klikowskiej.

Jak przyznaje wykonawca, czasu mają niewiele, bo niespełna rok. – To będzie bardzo skomplikowane zadanie z uwagi na dużą ilość sieci – tłumaczy Andrzej Gruszka, dyrektor oddziału  Eurovia Polska. Nie wiemy, jaka jest jakość  projektu. Spodziewamy się, że będą niezinwentaryzowane sieci, które napotkamy i trzeba będzie je również przebudować.  Do tego ekrany akustyczne, przepust na potoku. Przy budowie rond trzeba będzie robić albo ruch wahadłowy, albo niektóre ulice włączające się do ronda zamknąć na jakiś czas  i to będzie powodowało spore utrudnienia dla mieszkańców – zapowiada.

Elektryczna i Spokojna będą po przebudowie oświetlone. Jak zapewnia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, park Piaskówka zostanie odizolowany od strefy gospodarczej. – Zadanie jest bardzo trudne, bo strefy gospodarcze i teren prac przylegają bezpośrednio do obszarów zielonych, wypoczynkowych, więc musi być duża staranność po stronie wykonawcy, aby tak prace prowadzić, żeby to cenione przez mieszkańców miejsce było chronione. Dlatego powstaną ekrany i teren będzie odizolowany od niełatwego sąsiedztwa – wyjaśnia.

Rozbudowa Elektrycznej będzie kosztować 40 milionów zł, z czego unijne dofinansowanie to ponad 25 milionów.

Ulica ma być gotowa we wrześniu przyszłego roku. A już w listopadzie oddanie Spokojnej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN