Rusza Tarnowski Festiwal Nauki [WIDEO]

16.07.2020

Wykłady, warsztaty, prezentacje multimedialne, pokazy, debaty oraz indywidualne spotkania a także porady z dziedziny prawa, psychologii, pedagogiki specjalnej czy kosmetologii – Tak będzie wyglądał Tarnowski Festiwal Nauki organizowany przez Tarnowską Szkołę Wyższą przy współpracy Urzędu Miasta Tarnowa oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Szefowa Wydziału Edukacji w tarnowskim magistracie Bogumiła Porębska, mówi, że festiwal pokazuje potencjał jaki posiada to miasto.

– To jest właśnie pokazanie, że w Tarnowie można nabyć znakomite umiejętności, zawód. A później otworzyć własne przedsiębiorstwo, własny interes i zostać w Tarnowie. Wszystkim nam na tym zależy żeby Tarnów nie ulegał tej depopulacji, jak to się dzieje w większości miast polskich, bo to jest bolączka nie tylko Tarnowa. I zarówno oferta szkolnictwa, takiego na poziomie ponadpodstawowym, jak i szkolnictwa wyższego jest bardzo atrakcyjna. Próbujemy robić wszystko żeby młodzież znalazła tu swoje miejsce. 

Magdalena Osiak, dyrektor ds. projektów w Tarnowskiej Szkole Wyższej, w programie Słowo za Słowo powiedziała, że Tarnów pod względem oferty edukacyjnej może konkurować z większymi miastami.

– Unikatowe kierunki to głównie psychologia, kosmetologia i pedagogika specjalna. Ale to również pedagogika, pedagogika szkolna i zarządzanie. To jest nasz ostatni kierunek, na który w ostatnim czasie zdobyliśmy uprawienia do prowadzenia i rozpoczynamy rekrutację. Są to takie kierunki, których tak naprawdę pomiędzy Krakowem a Rzeszowem nie było, a w tej chwili my możemy je zaoferować. 

Tomasz Stelmach, etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego mówi, że młodzi ludzie z regionu są nastawieni na zdobycie konkretnych umiejętności, a to – już na poziomie szkół ponadpodstawowych – gwarantują placówki prowadzone przez powiat.

– W tych szkołach, które my prowadzimy jest bardziej nastawienie pragmatyczne, na konkretny zawód, konkretne umiejętności. Skupiamy się na językach, na komponentach mechaniczno – budowlanych. Myślę, że te bardziej wymierne korzyści z kształcenia są u naszej młodzieży w polu widzenia i w swojej ścieżce edukacyjnej chcą się jednak z czymś konkretnym zmierzyć. Kształcimy również w tym przemyśle czasu wolnego, czyli turystyce. Jest to na pewno branża przyszłości.

Z powodu koronawirusa formuła Tarnowskiego Festiwalu Nauki została nieco zmieniona. Zajęcia bezpośrednie będą w grupach dziesięcioosobowych, a część wydarzeń będzie się odbywać online. Festiwal skierowany jest do osób od 6 lat do 60+.

Najbliższe wydarzenie to bezpłatne porady prawne.

Szczegółowe informacje będą zamieszczane na bieżąco na stronie uczelni: http://www.tszw.edu.pl/

Posłuchaj:
Bogumiła Porębska
Magdalena Osiak
Tomasz Stelmach
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN