Rusza teleopieka kardiologiczna

14.11.2017

W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie od dziś można odbierać urządzenia, które monitorują chorych na serce.

Zainteresowanie udziałem w Narodowym Programie Teleopieki Kardiologicznej było ogromne. – To szczególnie ważne dla osób, które są np. po zawale, koronarografii czy po zaburzeniach rytmu serca – powiedział RDN prezes ZPS Jarosław Kolendo. – W przypadku każdej dolegliwości czy złego samopoczucia mając takie urządzenie po prostu się do niego podpinają. W czasie rzeczywistym wysyłają ten obraz do lekarza kardiologa konsultanta w Warszawie, który informuje pacjenta, czy może pozostać w domu, czy musi iść do lekarza czy trzeba już wzywać pogotowie – informuje prezes ZPS.

Prezes przychodni ma nadzieję, że dzięki programowi teleopieki kardiologicznej skrócą się kolejki w izbach przyjęć, które w Tarnowie są obciążone. – Jeśli pacjent przyjdzie z zaświadczeniem, to automatycznie pani pielęgniarka w rejestracji sama wypełni bez potrzeby lekarza formularz, co skróci kolejkę a nasi kardiolodzy nie będą zobligowani do przyjmowania w dużej ilości pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego – mówi Jarosław Kolendo.

Urządzenia można odbierać od dziś od 7.00 do 20.00 w rejestracji Chirurgii Jednego Dnia na parterze przychodni. Pacjent powinien zabrać ze sobą dowód osobisty i zaświadczenie od lekarza rodzinnego lub kardiologa o leczeniu się na choroby układu krążenia.

Osoby, które są leczone w poradni kardiologicznej ZPS lub poradni POZ nie potrzebują takiego zaświadczenia.

Pacjent dostaje urządzenie na 3 miesiące. W ciągu 2 dni kontaktuje się z nim pracownik infolinii, który wyjaśnia całą procedurę.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 14 6310274.

Posłuchaj:
Jarosław Kolendo
Jarosław Kolendo
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN