Ruszyła akcja Znicz – zmiany w okolicach cmentarzy

31.10.2018

Od dziś (31.10) na drogach w całym kraju będzie można spotkać więcej patroli policji. Przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, już tradycyjnie rusza akcja znicz. Na Sądecczyźnie nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwać 400 policjantów, a w rejonie największych cmentarzy na kierowców szykują się zmiany.

– Apeluje do wszystkich, żeby przyjeżdżając w rejon cmentarza sprawdzić oznakowanie w ich rejonie. Zakaz zatrzymywania pojazdów będzie obowiązywał w rejonie wszystkich cmentarzy zazwyczaj po drugiej stronie jezdni, będzie też ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę, oraz znak informujący o wzmożonym ruchu pieszych – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Albert Kogut, naczelnik sądeckiej drogówki. – Proszę również pieszych i kierowców o wzajemny szacunek. Przechodnie powinni rozejrzeć się zanim przejdą przez jezdnie, a kierowcy muszą zwracać szczególną uwagę na pieszych – dodaje.

Największe utrudnienia będą na cmentarzu na osiedlu Helena. Tam przez budowane rondo, zamknięte jest skrzyżowanie ulicy Krakowskiej, Dunajcowej i Starowiejskiej. Dojazd na cmentarz jest możliwy ulicą Starowiejską, Krakowską i Jesionową. Jednak wyjechać można jedynie Starowiejską.

Akcja Znicz potrwa do najbliższej niedzieli (4.11).

Posłuchaj:
Albert Kogut
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN