Ruszyła kampania „Wspólne święta”

20.12.2019

Pozostawianie osób starszych w szpitalu na święta, nierzadko z dyskusyjnymi wskazaniami medycznymi, to problem ogólnopolski. Kampania ma na celu uświadamiać, że zjawisko jest coraz częstsze.

Co roku lekarze zauważają problem wzrostu liczby osób hospitalizowanych w okresie przedświątecznym, bez wskazań medycznych.

To przykre zjawisko dla personelu, podopiecznych, osób związanych z posługą szpitala – przekonuje wieloletni kapelan szpitala św. Łukasza w Tarnowie, a obecnie Dyrektor Domu Emerytów Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. Piotr Smoła.

– Ten czas zbliżających się świąt i wkomponowanie osoby starszej, schorowanej, często niedołężnej, która wymaga wyjątkowej troskliwości może zburzyć klimat, który ciągle jest budowany, że czas świąt to ten czas magii, piękna, super czasu i takiego wspaniałego klimatu. Pomijane jest właśnie to, że czas świąt to przede wszystkim czas miłości dla drugiej osoby, a w wielu właśnie domach miłość wobec drugiej osoby, to także miłość wobec osoby schorowanej, starszej.

Pomysłodawcami akcji są stażyści Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Posłuchaj:
ks. Piotr Smoła
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN