Rynek do liftingu, kompleksowy remont jeszcze nie teraz

16.04.2018

Krakowska, Kapitulna, a teraz tarnowski Rynek. Nie bez powodu Tarnów ostatnio nazywany jest miastem wiecznych remontów. Tym razem trwa doraźna naprawa zniszczonych płytek wokół ratusza.

Gdzie się nie obejrzę, tam remont – mówią rozżaleni tarnowianie, którzy powoli tracą cierpliwość do wszelkich renowacji i remontów w mieście. – Dla mnie to jest ogromna przesada. Warto byłoby zrobić to raz, a porządnie. Włos się jeży na głowie z tymi remontami. Wszystko jest w rozsypce tak, że można złamać lub skręcić nogę. Jestem zdziwiony, bo ten Rynek dość często jest remontowany. Jak są jakieś imprezy to taka scena waży, jeżdżą samochodami, deszcz popada to Rynek się psuje – dodają.

Jak informuje Daniela Motak, rzeczniczka Urzędu Miasta naprawy związane są wymianą najbardziej zniszczonych płytek. Nie jest to jednak kompleksowy remont Rynku. – Najpewniej w przyszłym roku Rynek zostanie kompleksowo wyremontowany, dlatego teraz naprawiamy to, co jest najbardziej zniszczone, w takim niezbędnym zakresie po to, żeby tych kosztów nie mnożyć. Te płytki, które się kiwają lub wypadły trzeba wymienić, ewentualnie naprawić. Chcemy to zrobić jeszcze w kwietniu, żeby nie blokować rozstawiania się letnich ogródków – tłumaczy rzeczniczka.

Doraźny remont nawierzchni tarnowskiego rynku ma się zakończyć jeszcze przed tzw. „majówką”. Koszt całej naprawy to około 20 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniela Motak
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy