Ryszard Nowak: – Do bycia prezydentem trzeba mieć odpowiednie kompetencje i doświadczenie

15.10.2018

Zwycięstwo kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Nowego Sącza, to gwarancja dobrej współpracy z rządem – tak Jarosław Kaczyński podczas swojej wizyty na Sądecczyźnie, zachęcał mieszkańców do oddania głosu na Iwonę Mularczyk. Z tym stwierdzeniem nie zgadza się urzędujący prezydent Ryszard Nowak, poranny gość radia RDN Nowy Sącz.

To nie jest jakieś łaskawe działanie rządu, że są pieniądze na jakieś inwestycje. Obowiązkiem rządu jest dbanie o Polskę w całości, a nie tylko o regiony, skąd pochodzą wpływowi politycy. Jeśli jest inaczej, to jest po prostu nie w porządku. Jeśli chodzi o kandydatkę PiS-u, to osobiście mam pewne wątpliwości, co do jej kompetencji i doświadczenia. Z całym szacunkiem, samorząd to nie jest szkoła. To jest organizm niezwykle złożony, co wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością.

Ryszard Nowak podkreślał, że przez większość jego kadencji w kraju rządziła koalicja PO – PSL. Mimo tego, że prezydent reprezentował PiS, to w mieście udało się wybudować za rządowe pieniądze most i obwodnicę północną oraz rozbudować kanalizację i wodociągi.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN