Ryszard Nowak: – Wybory w Nowym Sączu to przegrana całego PiS-u

05.11.2018

Wybory w Nowym Sączu to przegrana całego PiS-u. Począwszy od prezesa Kaczyńskiego i prezydenta Dudę, aż po wszystkich ministrów – tak Ryszard Nowak komentuje wyniki II tury w Nowym Sączu. Sądeczanie na następcę obecnego prezydenta wybrali Ludomira Handzla. Kandydatka PiS Iwona Mularczyk przegrała, tracąc blisko 6 tysięcy głosów do zwycięzcy. Ryszard Nowak podkreśla, że kampania była źle poprowadzona.

Ja jeszcze takiej kampanii nie widziałem. I też nie widziałem w trakcie 26 lat funkcjonowania w polityce, że programem wyborczym jest jedno zdanie: Bliska współpraca z rządem. To za mało – krytykuje Ryszard Nowak.

Zdaniem prezydenta Nowego Sącza frekwencja pokazała, że sądeczanie to nie „ciemny lud”. Zazwyczaj tendencja jest taka, że w dogrywce głosuje zdecydowanie mniej osób, niż w I turze. W Nowym Sączu frekwencja była prawie identyczna.

Zapytany o lepszego kandydata dla PiS-u przekonywał, że wygraną tej partii mógł zapewnić tylko Krzysztof Głuc. Przypomnijmy, że jego kandydaturę zaproponował właśnie Ryszard Nowak.

Ludomir Handzel zostanie zaprzysiężony 16 listopada i od tego dnia będzie prezydentem Nowego Sącza.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Gabriela Kuca, Sebastian Szafarz
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Komentarz do sesji Rady Miasta N.Sącza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30