Ryszard Ścigała wychodzi na wolność

03.07.2020

3 lipca Sąd Okręgowy w Rzeszowie zdecydował o przedterminowym zwolnieniu z aresztu byłego prezydenta Tarnowa na okres próby 2 lat.

Można powiedzieć, że pan Ścigała swoim aktywnym postępowaniem w czasie wykonywania kary pozbawienia wolności zasłużył na to dobrodziejstwo – mówi mec. Marcin Szumlański, pełnomocnik Ryszarda Ścigały.

– Sąd to uzasadnił w taki sposób, że po pierwsze zostały spełnione cele tej kary, po drugie – nienaganna postawa skazanego, co sąd kilka razy podkreślił, daje pozytywną prognozę kryminologiczną, więc nie ma przeszkód, żeby z tego dobrodziejstwa skorzystać. Ryszard Ścigała pracował przede wszystkim jako wolontariusz w Domu Pomocy Społecznej, był tak zwanym więźniem kształtującym, to znaczy, że zajmował się młodzieżą, która trafiała do Zakładu Karnego. Pokazywał im prawidłowe postawy życiowe. Wiem, że były osoby, które były mu bardzo wdzięczne za to, więc naprawdę to była taka bardzo społeczna postawa.

Obecnie w Zakładzie Karnym w Rzeszowie trwają czynności formalne, jeszcze dzisiaj po ich dopełnieniu Ryszard Ścigała wyjdzie na wolność.

Przypomnijmy, przed miesiącem po przekwalifikowaniu Ścigała został przeniesiony z półotwartego Zakładu Karnego w Jaśle do zamkniętego Zakładu Karnego w Rzeszowie. Jego obrońca zaskarżył wtedy decyzję Komisji Penitencjarnej.

Były prezydent Tarnowa przebywał w więzieniu od czerwca 2018 roku, gdzie odsiadywał trzyletni wyrok za przyjęcie 70 tys. zł od firmy drogowej.

Posłuchaj:
Marcin Szumlański
Anna Szczepanek, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN