Są mapy google, nie ma biletomatów?

27.09.2018

– Mamy rozbudowane mapy google rozkładu autobusów, a biletomatów jak kot napłakał – narzekają mieszkańcy na forach internetowych.

I niestety – w Tarnowie tylko w czterech miejscach postanowiono automatyczne skrzynie do drukowania biletów, a biletów w niektórych kioskach brak, samych kiosków też jest coraz mniej – mówią tarnowianie.

Dodatkowo biletomaty nie należą do miasta – jest to własność Urzędu Marszałkowskiego, który w ten sposób integruje komunikację miejską z komunikacją kolejową.

Mieszkańcy, głównie młodzi, postulują, by biletomatów było więcej.

– Takie biletomaty by się przydały, patrząc na to, ile osób rzeczywiście tymi autobusami jeździ, a kioski w godzinach popołudniowych są pozamykane. – Dodatkowo przy wielu przystankach nie ma nawet kiosków, dużo w tej chwili się ich zamyka, a np. w Krakowie wszędzie są te biletomaty i jest łatwy dostęp – mówią tarnowianie.

Zapędy studzi jednak wicedyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji.

Krzysztof Kluza twierdzi, że biletomaty wcale nie cieszą się dużą popularnością w Tarnowie. – Sprzedaliśmy w sumie przez 8 miesięcy ponad milion 300 tysięcy biletów. Z tej puli tylko trochę ponad 2,2 tysiąca biletów zostało zakupionych w tych biletomatach. To kropla w morzu, one się popularnością wielką nie cieszą – informuje.

ZDiK zachęca mieszkańców do zakładania specjalnych kart dla mieszkańców Tarnowa.

Można je łatwo doładować w jednym z punktów do tego przeznaczonych. Później przy wejściu do autobusu kartę należy przyłożyć do czytnika, a przy wyjściu powtórzyć czynność, by została odliczona konkretna suma za przejazd.

Posłuchaj:
Mieszkańcy i przechodnie
Krzysztof Kluza
Marta Tarnowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - Krystyna Latała
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Albert Kogut
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN