Są pieniądze na opiekę i aktywizację seniorów z gminy Wojnicz [WIDEO]

10.03.2020

Starsi mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas w Domu Ludowym w Wielkiej Wsi. Pomieszczenia są wyremontowane i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Placówka poza opieką i codziennym wsparciem, będzie proponować seniorom zajęcia z terapeutą, fizjoterapeutą, pielęgniarką oraz psychologiem.

Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, w programie Słowo za Słowo powiedział, że takie miejsce jest potrzebne w gminie.

– To jest takie przedszkole dla dorosłych. Seniorzy będą objęci całodzienną opieką fachowców, będą dowożeni ci seniorzy do domów ludowych. Ja przeznaczyłem na ten cel Dom Ludowy w Wielkiej Wsi od poniedziałku do piątku. Ja ten dom mam pięknie wyremontowany, z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, łazienka też jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Gmina Wojnicz znalazła się w gronie trzech samorządów, które w partnerstwie z Samarytańską Federacją Organizacji Pozarządowych pozyskały środki na stworzenie miejsca dziennego pobytu dla osób starszych.

Na realizację tego zadania Urząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 3 mln 700 tys. złotych do podziału pomiędzy gminy Wojnicz, Gromnik i Zakliczyn.

Posłuchaj:
Tadeusz Bąk
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN