Są plany budowy Centrum Obsługi Skarbowej

29.01.2018

W Nowym Sączu jest szansa na powstanie Centrum Obsługi Skarbowej, które połączy Urząd Skarbowy z Urzędem Celnym i obsługiwać będzie cały subregion sądecki. Za budowę placówki odpowiedzialna jest Krajowa Administracja Skarbowa, ale miasto chce przekazać ziemię pod inwestycję. Najprawdopodobniej będzie to działka przy al. Piłsudskiego, chociaż wcześniej brano też pod uwagę miejsce naprzeciwko Komendy Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Witosa.

Jest możliwość, aby w Nowym Sączu wybudować taki obiekt centralny na obsługę całego subregionu. Jestem w stanie przeznaczyć teren pod budowę lub przejąć obiekty, które są w zasobach poszczególnych instytucji – mówi Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

Przypomnijmy, to nie pierwsza próba znalezienia lepszej lokalizacji dla sądeckiej skarbówki, której główna siedziba mieści się przy ul. Barbackiego 10 (os. Wólki) – jej jednokierunkowej części. Pięć lat temu były plany budowy trzykondygnacyjnego biurowca i parkingu u zbiegu ulic Jamnickiej i Długoszowskiego. Pomysł oprotestowali wówczas mieszkańcy osiedla Gołąbkowice.

Posłuchaj:
Ryszard Nowak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN