Jest zarzut przywłaszczenia części pieniędzy z ulicznej zbiórki

10.04.2018

Dyrektor Zespołu Szkól Ekonomiczno-Ogrodnicznych w Tarnowie ma zarzut przywłaszczenia pieniędzy z puszek, które zebrali wolontariusze. Jak już informowaliśmy, niektórzy zeznali, że kwota, którą zebrali, została zaniżona, a pieniądze mogły być przywłaszczone przez nauczycielkę.

Mówią, że widzieli wrzucane banknoty, także obcej waluty, które przy podliczaniu zginęły – mówi Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. – Sprawa dotyczy przywłaszczenia gotówki z datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdaniem niektórych przesłuchanych świadków zebrali więcej kwot, niż zostało to wykazane potem przy liczeniu – dodaje rzecznik.

O możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomił Policję koordynator zbiórki w Tarnowie, Dawid Nowak, który otrzymał informację o nieprawidłowościach przy liczeniu pieniędzy. – Rodzic powiedział, że wolontariusz nie rozliczał się, nie przeliczał sam puszki. W tym czasie wypełniał dokument, a osoba, która koordynowała zbiórkę, zajmowała się liczeniem. Tak nie powinno być, wolontariusz powinien być przy liczeniu. Wzbudziło to nasze zaniepokojenie, nie mogliśmy zignorować tego zgłoszenia – mówił koordynator zbiórki.

Jak mówiła na naszej antenie dyrektor szkoły, to działania wymierzone przeciwko niej, które także niszczą wolontariat, w którym mocny zespół pracował kilkanaście lat.

Posłuchaj:
Mieczysław Sienicki
Dawid Nowak
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS)-Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN