Sąd rozstrzygnął zamieszanie wokół szefa MORD

14.09.2017

Sąd rozstrzygnął zamieszanie w sprawie głośnego szkolenia dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. Chodziło o dyskusyjny udział w nim Jarosława Sadego.

Sąd uznał, że szef MORD-u wprawdzie pojawił się na obowiązkowym kursie dla egzaminatorów, ale już po zajęciach. Mimo to podpisał się na liście obecności i dostał zaświadczenie o ukończeniu. Prokurator oskarżył go też o wyłudzenie zaświadczenia. Jednak, jak wyjaśnia sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, jest winny tylko posłużenia się sfałszowanym dokumentem, a nie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy.

Osoba wystawiająca ten dokument doskonale wiedziała, że poświadcza nieprawdę, wiec nie możemy mówić o wyłudzeniu go. Natomiast sąd uznał też, że stopień społecznej szkodliwości nie był wysoki i wystarczające będzie poprzestanie na zastosowaniu środka reakcji karnej o złagodzonym charakterze, jakim jest warunkowe umorzenie postępowania – dodaje rzecznik Sądu Okręgowego.

Sprawę warunkowo umorzono na rok. Wyrok nie jest prawomocny. Szef MORDU nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a spóźnienie tłumaczył porodem żony.

Posłuchaj:
Tomasz Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN