Sąd zbada, czy decyzja o umorzeniu śledztwa ws. śmierci pacjenta po wyjściu od lekarza jest słuszna

15.05.2019

Prokurator Regionalny w Krakowie nie przychylił się do zażalenia pełnomocnika rodziny i sprawa trafiła do sądu w Tarnowie.

37- letni tarnowianin zmarł na serce kilka minut po wyjściu od lekarza z punktu opieki całodobowej przy starym szpitalu w październiku dwa lata temu.

Jak już informowaliśmy, Prokuratura Regionalna w Krakowie nie dopatrzyła się żadnych błędów lekarskich w diagnozie oraz zleconych badaniach, uznała, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego i umorzyła śledztwo.

W zażaleniu pełnomocnik akcentuje zwłaszcza kwestię sprzecznych zeznań jednego z lekarzy udzielającego pomocy – informuje sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie.

– Dotyczy to kwestii zgłaszania przez pokrzywdzonego w czasie badania określonego rodzaju dolegliwości. Lekarz twierdzi, że takie zgłoszenie nie nastąpiło, natomiast ojciec pokrzywdzonego przesłuchany jako świadek twierdzi, że te dolegliwości były zasadniczym powodem zgłoszenie się do lekarza o pomoc. W związku z czym byłoby zaskakujące, gdyby nie zostały one zgłoszone przez samego pokrzywdzonego.

Sąd rozpatrzy zażalenie pełnomocnika 24 czerwca.

Posłuchaj:
Tomasz Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy