Na Sądecczyźnie posypały się mandaty za łamanie kwarantanny

04.08.2020

Kary odczuli też Ci, którzy nie zasłaniają nosa i ust, albo nie zachowują tzw. dystansu społecznego w trakcie spotkań w większym gronie.

Sądeccy policjanci od początku pandemii mają dodatkową pracę do wykonania, dlatego, że to do nich należy kontrola osób w kwarantannie czy też sprawdzenie jak bardzo kierowcy i pasażerowie samochodów osobowych czy autobusów respektują narzucone normy. Przez cały lipiec funkcjonariusze dokonali ponad 330 kontroli tylko w transporcie drogowym. Do tej pory konieczne było wystawienie dwóch mandatów i 9 pouczeń za nieprzestrzeganie zasad gromadzenia się osób. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku zasłaniania ust i nosa. Na terenie miasta i powiatu policja wystawiła 16 mandatów i 97 pouczeń, a aż w sześciu przypadkach sprawa została skierowana do sądu.

Jeśli chodzi jednak o łamanie zasad kwarantanny w sześciu sytuacjach zdarzyło się, że sądeczanie zostali ukarani. Każda osoba, która przebywa na kwarantannie podlega codziennemu sprawdzeniu przez policjantów, jedynie osoby przebywające na kwarantannie, które mają zainstalowaną aplikację „kwarantanna domowa” kontrolowane są doraźnie.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN