Sądecka Infrastruktura Miejska zajmie się budową nowego stadionu Sandecji

05.02.2018

W ubiegły czwartek (1.02) miasto podpisało umowę ze spółką, która będzie odpowiadać za wszystkie sprawy związane z budową stadionu. Teraz, w planach jest ogłoszenie przetargu na projekt. To jedyna nowa informacja w tej sprawie od czasu unieważnienia pierwszego przetargu na budowę obiektu przy ulicy Kilińskiego.

Stadion na pewno zostanie wybudowany – zapewnił na antenie RDN Nowy Sącz Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza. – W najbliższym czasie spółka SIM ogłosi przetarg na projekt – dodał.

Prezydent nie był w stanie podać dokładnego terminu ogłoszenia przetargu.

Szczegółów nie zna także Marek Oleniacz, prezes Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej, który stwierdził, że na razie ma za małą wiedzę, żeby się wypowiadać na ten temat.

Kibice zamiast zapowiedzi domagają się konkretów. Już w styczniu manifestowali swoje niezadowolenie pod sądeckim ratuszem. Byli też na spotkaniach z prezesem SIM-u i miejskimi radnymi.

To właśnie radni zapewnili kibiców, że w najbliższym czasie odbędzie się specjalna sesja Rady Miasta Nowego Sącza poświęcona budowie stadionu. A  ten… jeśli powstanie, będzie na początku spełniał jedynie minimalne wymogi do gry w ekstraklasie.

Chodzi o to żeby Sandecja mogła rozgrywać mecze jak najszybciej na swoim stadionie. Najlepiej będzie gdy już w trakcie budowy stadionu uzyskamy zgodę na warunkowe dopuszczenie do rozgrywek – tłumaczy prezdyent Ryszard Nowak.

Jednak kibice oczekują więcej od nowego stadionu.

Walczymy o to, żeby stadion mógł pomieścić nie 4 i pół tysiąca, a co najmniej ponad 8 tysięcy osób. Dzięki temu spełnione zostaną wymogi UEFA do gry na arenie europejskiej – wyjaśnia Radosław Stawiarz, wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Sandecji.

W ramach protestu kibice już teraz zapowiedzieli oficjalnie, że nie mobilizują się na prezentację drużyny Sandecji przed rundą wiosenną, planowaną na wtorek (6.02). Oznacza to, że na imprezie zabraknie transparentów i zorganizowanego dopingu.

Posłuchaj:
Ryszard Nowak
Radosław Stawiarz
Jakub Pędzich
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy