Sądecki raper wspiera akcję budowy szkoły muzycznej w Afryce

06.09.2017

Arkadio włączył się w akcję „Zamiast broni – instrumenty”. Zakonnik Benedykt Pączka chce zbudować szkołę muzyczną dla dzieci z ubogich rodzin w pochłoniętej wojną Republice Środkowoafrykańskiej.

Arkadio nagrał już z kapucynem teledysk promujący akcję. Klip można zobaczyć na YouTube oraz na facebooku. – Chcemy w ten sposób zachęcić do kupowania symbolicznych cegiełek – nutek symfonicznych. Może to zrobić każdy z nas. Wystarczy wejść na stronę www.tamtamitu.eu – wyjaśnia raper z Nowego Sącza.

Arkadiusz Zbozień zwraca uwagę, że sytuacja w tym afrykańskim kraju jest bardzo trudna. – Te dzieci mają taki wybór, że złapią za broń, albo za instrumenty. Od 25 lat trwa tam wojna i sytuacja jest bardzo ciężka. Rodzice nie mają pieniędzy nawet na podstawową edukację swoich dzieci – zauważył.

Pomóc można też kupując bilet-cegiełkę na charytatywny koncert zaplanowany na 23 września w Warszawie. Arkadio, ale też Dorota Miśkiewicz i Magdalena Gołębiowska wystąpią wraz z orkiestrą symfoniczną Piotra Komorowskiego.

Posłuchaj:
Arkadio
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Nowak-Curyło, Damian Kiwior
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN