Sądeckie Forum III Wieku nie ustępuje krynickiej debacie [ZDJĘCIA]

07.09.2017

Do Nowego Sącza na zaproszenie SUTW przyjechali wczoraj goście zarówno z Polski, jak i zagranicy. Samo odczytanie listy polityków, specjalistów branżowych i najważniejszych prelegentów zajęło kilkanaście minut. Podczas debaty rozpoczynającej czterodniowe wydarzenie wystąpiły m.in. minister Elżbieta Bojanowska czy sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

 

Na sali nie zabrakło także znanych polityków krajowych i lokalnych: byłego ministra Władysława Kosiniaka- Kamysza, eurodeputowanej Róży Thun, posła Adama Czerwińskiego i lokalnych samorządowców. Dla seniorów z Sądecczyzny forum to jedyna okazja w roku, żeby w jednym miejscu spotkać tak wiele ważnych w państwie osób.

Poszerzamy tu swoje perspektywy. Każde wykłady, w których uczestniczymy są okazją do tego żeby wyjść z domu i nauczyć się czegoś nowego – wyjaśnia jedna z uczestniczek forum.

Forum III Wieku rozpoczęło się debatą dotyczącą dzisiejszych problemów seniorów. W głównej sesji uczestniczyło około dwustu słuchaczy UTW z Nowego Sącza i różnych części Polski, ale także niezrzeszeni seniorzy.

Obrady na dzień przeniosą się do Krynicy. Seniorzy wrócą jednak jeszcze do Nowego Sącza, a w ostatnim dniu Forum III Wieku, czyli w sobotę pojadą do Stróż.

RDN Nowy Sącz patronuje debatą seniorów.

Posłuchaj:
Seniorzy
Wydawca
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy