Sądeckie Muzeum Okręgowe ma nową siedzibę

27.04.2018

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu jest już po przeprowadzce na ulicę Jagiellońską. Do liczącego ponad sto lat budynku dawnego banku przeniesiono wszystkie zbiory. Otwarcie miało bardzo uroczysty charakter.

Organizatorzy zrobili wszystko, żeby to wydarzenie miało bardzo fajny charakter. Natomiast ja patrzę głównie na to, że ten obiekt jest godny tego żeby to było muzeum – tłumaczy Zygmunt Lewczuk, który przyszedł na otwarcie.

Wystąpiła tam Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Klimat epoki, w której powstał budynek oddawały modelki z Fundacji Nomina Rosae przebrane w stroje z tamtego czasu. – No bomba połączenie orkiestry z przepięknymi piosenkami, które chyba się wszystkim podobają. Teraz czekam na obejrzenie wszystkich sal muzealnych – wyjaśnia Anna Totoń.

W salach muzeum można podziwiać obrazy słynnych malarzy: Bolesława Barbackiego, Jacka i Rafała Malczewskich, a także ekspozycje poświęcone architekturze Nowego Sącza z przełomu XIX i XX wieku, czy historii sądeckich Żydów. Do 6 maja muzeum będzie można odwiedzać za darmo.

Posłuchaj:
Zygmunt Lewczuk
Anna Totoń
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN