Sądeckiego magistratu nie stać na utrzymanie Sandecji. Co dalej z klubem? [WYNIKI AUDYTU]

18.01.2019

Miasto Nowy Sącz, jako właściciel spółki akcyjnej Sandecja musi dopłacać 7 milionów 600 tysięcy złotych w skali roku do jej działalności – wynika z audytu przeprowadzonego przez radę nadzorczą spółki. Wyniki kontroli zostały ogłoszone przez prezydenta Ludomira Handzla.

Jeśli nie znajdą się sponsorzy lub inwestor, ratusz musi włożyć 7,6 milionów złotych w I-ligowy klub piłkarski, by ten mógł dalej funkcjonować przy takim modelu zarządzania, jak teraz. Urząd Miasta Nowego Sącza dalej jest głównym źródłem finansowania. Problem w tym, że w budżecie miasta brakuje pieniędzy.

Ludomir Handzel zaproponował, by podczas najbliższej sesji, rada miasta przedyskutowała sytuację w Sandecji i jej przyszłość.

Na razie prezydent zapewnił, że najprawdopodobniej w lutym miasto przekaże milion złotych na rzecz spółki akcyjnej Sandecja Nowy Sącz. – Przekażemy tę kwotę miliona złotych. Rozmawiałem już z panią skarbnik, by takie pieniądze były przygotowane dla Sandecji. Pytanie co dalej? To nie jest kwestia dotrwania do wiosny, tylko rozmów na temat przyszłości klubu.

Prezydent Handzel uważa, że optymalnym rozwiązaniem byłoby znalezienie bogatego inwestora, ale pod warunkiem, że klub dalej będzie w Nowym Sączu, nie zmieni się jego herb, nazwa i poziom rozgrywek piłkarskich – czyli przynajmniej I liga.

Prowadzę pewne rozmowy, ale myślę, że rada miasta powinna wyrazić swoją opinię i pokazać swoje pomysły.  Może któryś z radnych ma pomysł na poprowadzenie klubu, czy powrót do formy stowarzyszenia lub wprowadzenia inwestora. Poproszę, by punkt dotyczący Sandecji pojawił się w programie następnego posiedzenia rady miasta – wyjaśnił Handzel.

Prezes Sanecji Nowy Sącz Tomasz Michałowski uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie inwestora. – Myślę, że z punktu widzenia całego miasta byłoby to najlepsze rozwiązanie. Koszty funkcjonowania klubu Sandecja są bardzo duże, zwłaszcza w I lidze, gdzie wpływy z praw telewizyjnych są znikome, w porównaniu do Ekstraklasy.

Prezes Sandecji wyraził nadzieję, że klub nie tylko zdoła dokończyć sezon 2018/2019 w piłkarskiej I lidze, ale będzie też funkcjonował normalnie w kolejnych latach.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Tomasz Michałowski
Krzysztof Niedzielan, fot. Urząd Miasta Nowego Sącza (www.nowysacz.pl)
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30