Sądeczanie pomagają rodakom na Ukrainie

21.04.2018

Do końca maja można przynosić do nowosądeckiego Centrum Informacji Turystycznej dary dla dzieci polskiego pochodzenia z domów dziecka i hospicjów na Ukrainie. Ruszyła akcja „Lwów 2018”.

Jakie produkty i rzeczy są najbardziej potrzebne? – Między innymi środki czystości, materiały opatrunkowe, syropy, leki na biegunkę, kremy na odleżyny, białe bluzki, bieliznę, pantofle i wiele innych – wyjaśnia Iwona Romaniak, prezes fundacji „Bratnia dusza”.

Można przynosić też: mydła, szampony, chusteczki nawilżane, proszki do prania, płyny do mycia. Potrzebne są również: naczynia, sztućce, przybory kuchenne, żelazka. Ubrania, buty dla dzieci i młodzieży, dresy sportowe, pantofle, buty sportowe (w rozmiarach od 34 do 44), skarpetki i rajstopy. Artykuły papiernicze, szkolne i biurowe (potrzebna jest na przykład drukarka), sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne dla dzieci, sprzęt grający i nagłaśniający, zabawki i słodycze. Mile widziane byłyby też przybory krawieckie oraz wyposażenie do pracowni stolarskiej.

Konwój z darami wyruszy do Lwowa 14 czerwca. Pojadą z nimi motocykliści z grupy Sącz-Bikers oraz ci z innych miast.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN