Sądeczanka będzie członkiem Światowej Unii Katolickich Organizacji Kobiet

17.08.2018

Iwona Macałka, która gościła w studiu radia RDN Nowy Sącz, od 7 lat prowadzi fundację Pencils For All. Organizacja charytatywnie pomaga młodym ludziom trzeciego świata w dostępie do edukacji. Często wspiera też katolickie misje czy duże akcje pomocowe. Prezes fundacji widzi duże możliwości rozwoju organizacji w kongresie Światowej Unii Katolickich Organizacji Kobiet, który odbędzie się w Senegalu.

Tutaj spotkam się z koleżankami po fachu, które dłużej pracują albo robią to dla większych organizacji. Liczę na to, że podczas tego tygodnia, w którym będzie trwał kongres dużo się nauczę od starszych koleżanek, co sprawi, że fundacja się rozwinie i nawiążemy nowe kontakty – Iwona Macałka, prezes fundacji.

Kongres będzie przebiegać pod hasłem: „Kobiety nosicielkami żywej wody dla świata spragnionego pokoju”. Z tej okazji Senegal będzie gościł kilka tysięcy kobiet działających w organizacjach charytatywnych na całym świecie. Światowa Unia Katolickich Organizacji Kobiet ma ponad 5 mln członków, którymi są wyłącznie panie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN