Samorząd sięga po szkołę w Jodłowej

05.06.2018

Przez ostatnie dwa lata szkołą zarządzała Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Kiedy w tym roku zmieniły się zasady finansowania szkół niepublicznych, to Izba najpierw poprosiła powiat o wsparcie finansowe, a później wypowiedziała umowę na prowadzenie jednostki.

Na ostatniej sesji radni zdecydowali więc, że przekażą dodatkowe pieniądze Izbie Rzemieślniczej do końca sierpnia, a później powiat na nowo przejmie szkołę – wyjaśnia Andrzej Reguła starosta dębicki. – Około 40 tys. złotych miesięcznie przeznaczymy na potrzeby Izby Rzemieślniczej od maja do sierpnia. Te pieniądze przekazujemy, aby zostały wypłacone w całości wypłaty dla nauczycieli. Dopiero potem będę rozmawiać o przejęciu nauczycieli – komentuje starosta.

Pozostaje jeszcze kwestia budynku szkoły, który powiat nieodpłatnie przekazał gminie Jodłowa, kiedy szkołę zaczęła prowadzić Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Czy teraz gmina odda majątek powiatowi, okaże się pewnie w najbliższych miesiącach.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30