Samorządy chcą mieć większy wpływ na szkoły [WIDEO]

12.09.2017

Mamy coraz mniejszy wpływ na obsadzanie stanowisk dyrektorskich w szkołach – alarmuje wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. W programie Słowo za słowo zaproponował dyskusję samorządową na ten temat. Buntuje się, że najwięcej skarg na szkoły wpływa do gmin, a, jego zdaniem, mają one niewiele do powiedzenia na temat osób, które nimi kierują.

Od niedawna w składzie komisji konkursowych zasiada aż trzech przedstawicieli kuratorium oświaty. – Każdy mieszkaniec, który ma jakieś ewentualne uwagi, dotyczące pracy dyrektorów, kierowany jest w 90% do samorządu. Te wszystkie skargi są do nas kierowane a my mamy coraz mniejszy wpływ na obsadzanie tych funkcji  – dodaje wójt.

Dotychczas w komisjach konkursowych kuratorium oświaty miało dwóch przedstawicieli. Kuratorium także opiniuje arkusze organizacyjne dla szkół. Szef skrzyszowskiego samorządu nazywa rozpoczęty właśnie rok szkolny wyzwaniem. Także z tego powodu, że we wszystkich szkołach wprowadzono elektroniczne dzienniczki uczniów. Nie wszystkim rodzicom się to podoba.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Marcin Kiwior
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN