Samorządy mają problem – wzrosły koszty inwestycji [WIDEO]

22.05.2018

Ceny na rynku budowlanym są coraz wyższe, co powoduje problemy ze znalezieniem wykonawców różnych inwestycji. Z problemem zderzyły się także władze Szczawnicy, gdzie jeszcze nie rozpoczęły się prace przy modernizacji drogi łączącej Krościenko z uzdrowiskiem.

W ramach programu Interreg oprócz wymiany nawierzchni, wzdłuż drogi miały powstać nowe chodniki i ścieżka rowerowa.

– Większość naszych projektów pochodzi z wniosków unijnych, które były składane dwa lata temu, według ówczesnych cen i kosztorysów. Tymczasem ceny wzrosły nawet o 40%, dlatego trzeba się zastanowić nad opłacalnością niektórych inwestycji – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy.

– W 2017 roku modernizacja drogi do Szczawnicy miała kosztować ponad 12 milionów złotych, takie kosztorysy są ujęte we wniosku. Teraz okazuje się, że wykonawcy chcą za tę inwestycję około 20 milionów złotych – dodał.

Uzdrowisko z budową musi zdążyć do końca roku, w przeciwnym razie może stracić dotację unijną. Władze gminy rozważają zrobienie tylko najpotrzebniejszych rzeczy. Możliwe, że złożą wniosek o przedłużenie terminu. Podobny problem jest z budową reszty ścieżek rowerowych oraz rewitalizacją centrum uzdrowiska.

Posłuchaj:
Grzegorz Niezgoda
Jakub Pędzich
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN