Samotny ojciec kończy budowę domu w Bobrownikach – potrzebna każda pomoc [ZDJĘCIA]

10.09.2018

Robert Tracz z Bobrownik Małych, o którym informowaliśmy wielokrotnie, dzięki wsparciu osób dobrego serca za kilka tygodni zakończy rozbudowę domu. Samotny ojciec wychowujący piątkę dzieci, od kilku miesięcy przebudowuje rodzinny drewniany dom z 1840 roku.

Na poddaszu urządzone zostaną dwa pokoje dla dzieci, na dole jadalnia oraz sypialnia. – Wszystko powoli zmienia swój wygląd – mówi reporterowi RDN Robert Tracz.

-Dach jest wykończony, fundamenty podkopane, w środku domu są zrobione regipsy. Zamierzamy szpachlować, po niedzieli może uda się pomalować. Przygotowujemy łazienki pod kładzenie płytek, niedawno przywieźli nam z ‚Fabryki Marzeń” podłogi. Czekamy teraz na okna, które powinny się pojawić lada dzień. Jeśli czegoś brakuje, zgłaszamy to, mija dzień czy dwa i dostajemy brakujący materiał – opowiada Robert Tracz. 

W międzyczasie mężczyzna dowozi swoje dzieci do szkoły, odwiedza rodziców, robi zakupy. – Mój dzień to opieka nad rodziną i budowa domu – dodaje Robert Tracz.

-Teraz zaczął się taki czas, że mamy rok szkolny. Dzieci trzeba zawieźć do szkoły, później przywieźć. Siąść należy z nimi, odrobić zadanie, w tym czasami babcia pomaga. Ta najmłodsza moja córka, która w styczniu skończy trzy lata, obecnie jest pod opieką dziadków. Brata na plac budowy przywożę na siódmą rano, w międzyczasie jestem u rodziców, zabieram dzieci i cały czas się to jakoś kręci – opowiada mężczyzna.

Robert Tracz jakiś czas temu rozstał się ze swoją żoną, która jest alkoholiczką. Kobieta obecnie przebywa za granicą i nie interesuje się dziećmi.

On sam podjął się przebudowy domu dla dzieci. Samorządy Wierzchosławic oraz Radłowa zorganizowały pikniki, z których dochód został przeznaczony na ten cel. Mężczyźnie pomaga również fundacja ‚Fabryki Marzeń”.

Ale pomocy nigdy dość. To apel do wszystkich, którzy mają taką możliwość i chęci.

Posłuchaj:
Robert Tracz
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN