Sandecja czeka na werdykt w sprawie burdy na stadionie [WIDEO]

06.11.2017

W środę (8.11) dowiemy się jakie konsekwencje czekają Sandecję Nowy Sącz za rozróbę na meczu wyjazdowym z Wisłą Kraków. Wtedy zbierze się Komisja Ligi Ekstraklasy. Bardzo możliwa jest kara finansowa.

Kibice rzucali racami na murawę, a nawet wyrywali krzesła. O komentarz poprosiliśmy prezesa Sandecji. Grzegorz Haslik w rozmowie z RDN Nowy Sącz podkreślił, że to nie kibice z Nowego Sącza robili demolkę na stadionie Wisły.

Przeprowadziliśmy analizę dotyczącą tego zdarzenia. Kontaktowaliśmy się też z policją i wychodzi na to, że nie nasi kibice byli sprawcami całego zamieszania, a zaprzyjaźnieni fani innych drużyn, którzy zawiedli zaufanie. To dla nas nauczka na przyszłość. Niestety klub będzie musiał za to zapłacić, bo nikt nie będzie rozgraniczał, czy to byli faktycznie kibice Sandecji czy może Cracovii – podkreślił prezes.

Kara może być podwójna. Może ją przyznać Komisja Ligi, ale osobną kwestią jest zapłata za zniszczenia. – Jest trochę tych krzesełek powyrywanych i zapewne dostaniemy fakturę od klubu Wisła Kraków i będziemy musieli pokryć koszy naprawy. Mam też nadzieję, że w porozumieniu z policją, uda nam się zidentyfikować sprawców wyrywania krzesełek i rzucania rac. Jeśli uzyskamy ich dane, to klub wystąpi z powództwa cywilnego o naprawienie szkód – wyjaśnia Grzegorz Haslik.

Prezes Sandecji Nowy Sącz zamierza wysłać również pismo do Komisji Ligi z wyjaśnieniem całej sytuacji i prośbą o łagodne potraktowanie kibiców z uwagi na okoliczności oraz fakt, że jest to pierwszy tego typu wybryk. Ponadto członkowie Stowarzyszenia Kibiców Sanadecji zadeklarowali chęć wyjazdu na spotkanie Komisji Ligi, by wyjaśnić, co wydarzyło się na trybunach w Krakowie.

Posłuchaj:
Grzegorz Haslik
Wydawca, fot. zrzut ekranu youtube.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN