Senior znów oszukany. Tym razem metodą na pracownika MOPS-u

06.12.2018

Oszuści wciąż czyhają na starsze osoby. Seniorka straciła wszystkie oszczędności, które miała w mieszkaniu. Do jednego z mieszkań na ternie Nowego Sącza zapukała kobieta, która podawała się za pracownika socjalnego, oferując pomoc w uzyskaniu dofinansowania na zakup leków.

W trakcie rozmowy rzekoma „pracownica socjalna” dopytywała, jakie leki zażywa starsza pani. W pewnym momencie poprosiła o rozmienienie 200 złotych. Seniorka podeszła do szafki, w której miała schowane oszczędności i sprawdziła, czy ma odpowiednie banknoty.

Wówczas sprawy potoczyły się już szybko. Oszustka stwierdziła, że chce poznać warunki mieszkaniowe i pod tym pretekstem skierowała właścicielkę domu do innego pomieszczenia.

Gdy seniorka wróciła, oszustki już nie było, a wraz z nią jej wszystkich oszczędności.

Sądecka policja cały czas ostrzega przed oszustami. Seniorzy mogą w łatwy sposób zweryfikować, czy mają do czynienia z oszustem. Wystarczy poprosić o pokazanie legitymacji służbowej. Na dokumencie musi znajdować się zdjęcie, imię i nazwisko pracownika, stanowisko, które zajmuje, a także numer legitymacji, pieczęć zakładu i podpis osoby wystawiającej ten dokument.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN