Seniorzy pokazali, że na emeryturze można być aktywnym [ZDJĘCIA]

27.11.2018

Sądeccy seniorzy podsumowali ostatnie pół roku, które spędzili na wspólnych warsztatach, zajęciach i wycieczkach zorganizowanych przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana w Nowym Sączu. Każdy z seniorów na pożegnanie otrzymał certyfikat oraz pamiątkowy kalendarz ze zdjęciami z wycieczek.

– Niestety wszystko, co dobre bardzo szybko się kończy. Troszkę łezka w oku się kręci, ale naprawdę wiele rzeczy mnie zaciekawiło. Chciałabym uczestniczyć w takich zajęciach w przyszłym roku – tłumaczą seniorzy.

Wszystkie te atrakcje były możliwe dzięki projektowi Bezpieczny Senior z Pasją. Seniorzy odwiedzili między innymi Wysową-Zdrój, Spisz, Szczawnicę oraz region Magury Małastowskiej. – Seniorzy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach. Chodziło nam o to, żeby nie tylko przekazać ale również, żeby te informacje były przydatne dla seniorów – tłumaczy Joanna Hejmej, z sądeckiej Kany.

Również radio RDN Nowy Sącz dołożyło swoją cegiełkę do projektu. Dziennikarze poprowadzili dla seniorów warsztaty fotograficzne i dziennikarskie. – Chodziło nam o to, żeby zaangażować w to starszych ludzi, którzy dzięki temu odkryli w sobie talenty, o których do tej pory nie mieli pojęcia. Bardzo dobrze współpracowało się nam z radiem RDN Nowy Sącz – przekonuje Grzegorz Tabasz, dyrektor Kany.

W sumie w projekcie wzięło udział 45 seniorów z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy