Separatory na ul. Jagiellońskiej. To sprawi, że będzie mniej wypadku na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza?

13.02.2020

Pojawił się pomysł aby zabezpieczyć jedno z bardziej kolizyjnych skrzyżowań w Nowym Sączu. Mowa o zbiegu ulic Jagiellońskiej i Mickiewicza.

Separatory. To właśnie one miałby oddzielić jeden pas ruchu od drugiego na ul. Jagiellońskiej . Ich instalacji chce zastępca dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Artur Czernecki. Pismo w tej sprawie znalazło się już na biurku prezydenta Nowego Sącza – informuje.

– Trzeba szukać rozwiązania. Nie możemy pozwalać na to żeby w ten sposób kierowcy brawurowo dokonali różnego rodzaju manewrów. Kierowca, który znajduje się po lewej strony nie będzie mieć możliwości nagłego zmienienia pasa ruchu z lewego na prawy. W takiej sytuacji kierowca, który wyjeżdża z ul. Mickiewicza na wzniesienie, musi nabrać prędkości aby wyjechać z dołu. Dlatego dochodzi do kolizji i wypadków – wyjaśnia Artur Czernecki, który jest równocześnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Mieszkańcom i osobom na co dzień pracującym przy feralnym skrzyżowaniu pomysł się podoba. Jak przyznają coś trzeba z tym miejscem zrobić bo nie ma tygodnia aby nie doszło tam do większej czy mniejszej stłuczki.

Jeżeli separatory sprawdziłyby się w tym miejscu to nie wykluczone, że takie zabezpieczenie znalazłyby się też na innych skrzyżowaniach w mieście.

Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Posłuchaj:
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN