Gdzie się podziały pieniądze ze zbiórki? – głos zabiera dyrektorka szkoły

21.03.2018

To atak na wolontariat? Głos w sprawie rzekomego zniknięcia pieniędzy ze zbiórki ulicznej zabiera dyrektorka jednej ze szkół.

Wracamy do spekulacji wokół ulicznej zbiórki w Tarnowie, po której – zdaniem niektórych wolontariuszy – miały zginąć pieniądze. Wszystko zaczęło się od anonimowego telefonu do szefa tarnowskiego sztabu znanej zbiórki ulicznej i informacji o nieprawidłowościach, do których miało dojść podczas liczenia.

Sprawa trafiła na Policję i do prokuratury, które prowadzą dochodzenie. Jak zeznają niektórzy wolontariusze, niektóre banknoty, które miały być w ich puszkach, podczas liczenia zginęły. Głos zabiera dyrektorka szkoły, Alicja Czerwińska-Franek, na którą padły podejrzenia.

Jak mówi, takie działania niszczą wolontariat, w którym mocny zespół pracował kilkanaście lat. – Oprócz mnie na terenie szkoły było dwóch pracowników, ochroniarz, strażnicy miejscy i policjanci. Wystarczyło otworzyć drzwi i powiedzieć, że coś się nie zgadza. Od 13 lat zajmuję się tą zbiórką i pierwszy rok, kiedy jestem dyrektorem tej szkoły, i nagle pojawiły się zastrzeżenia do mojej pracy. Najgorszą sprawą jest to, że tego typu działania niszczą coś, co nas cieszyło i nakręcało do pozytywnego działania – komentuje sytuację Alicja Czerwińska-Franek.

Dyrektorka dodaje, że wciąż nie została wezwana przez śledczych. Zamierza się do nich sama zgłosić. – Bardzo czekam na to, żebym to również ja mogła zabrać głos w sprawie. Oskarżenie o przywłaszczenie pieniędzy to bardzo poważna rzecz. Ponieważ do tej pory nikt mnie nie wzywał i trudno tłumaczyć się z czegoś, co się nie zrobiło, dlatego sama udaje się do prokuratury, by wyjaśnić sprawę – mówi dyrektorka.

Dodajmy, że dochodzenie, które prowadzą tarnowska Policja i Prokuratura Rejonowa, toczy się w sprawie przywłaszczenia i nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów.

Warto też dodać, że podczas tegorocznej zbiórki wolontariusze zebrali najwięcej pieniędzy.

Więcej w programie popołudniowym.

Zobacz także:

Gdzie są pieniądze ze zbiórki ulicznej?

Posłuchaj:
Alicja Czerwińska-Franek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN