Jak ma się zmieniać Brzesko i okolice?

27.05.2020

O tym mogą zdecydować mieszkańcy biorąc udział w kolejnej edycji programu grantowego Carlsberg Polska InicJaTyWy.

Wśród propozycji, na które można głosować są: stworzenie boiska do siatkówki plażowej, zielona rewitalizacja rynku czy odrestaurowanie budynku przy Browarze.

Z ośmiu pomysłów na rozwój swojego otoczenia w wyniku głosowania internauci do końca tygodnia wybiorą 4 projekty, które zostaną zrealizowane przez lokalne organizacje i stowarzyszenia – mówi kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu Carlsberg Polska Jagoda Jastrzębska.

– Do 31 maja na stronie www.inicjatywy.com.pl mogą Państwo oddać głos na wybrany projekt. Zależy nam bardzo na rozwijaniu i poprawie życia warunków życia społeczności w sąsiedztwie Browaru Okocim.

Niezależna Wspólnota Wędkarska planuje zagospodarowanie przestrzeni nad stawem pozyskanym z wyrobiska pożwirowego, by stworzyć przyjazne miejsce rekreacyjne. Polski Związek Niewidomych zamierza wesprzeć rozwój sześciu brzeskich organizacji pozarządowych, działających w obszarach m.in. ekologii i wsparcia potrzebujących, poprzez zapewnienie im pakietu rozwojowego w postaci szkoleń. Mają one nauczyć przedstawicieli organizacji’mówić językiem biznesu” i pozyskiwać fundusze na działanie.

Wśród zabiegających o dziesięciotysięczne granty są ochotnicze straże pożarne. Druhowie z Bucza zamierzają wykonać remont garażu, strażacy z Łoniowej chcą wyremontować ogrodzenia swojego terenu przy drodze powiatowej, a członkowie OSP z Jadownik planują remont sali szkoleniowej.

W pierwszych 5. edycjach konkursu zrealizowano w sumie 56 projektów o wartości 470 tys. zł.

Posłuchaj:
Jagoda Jastrzębska
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN