Siedem osób z koronawirusem na oddziale hematologii – chorzy pacjenci i personel

05.08.2020

U czterech pacjentów Oddziału Hematologii sądeckiego szpitala potwierdzono koronawirusa. Trójka z nich trafiła już do szpitala jednoimiennego w Krakowie, a kolejna zostanie tam dziś (5.08) przewieziona. Chore są także trzy osoby z personelu. Rzecznik szpitala Agnieszka Zelek przekonuje, że na razie nie wiadomo, kto był źródłem ogniska.

– Myślę, że będzie to ciężkie do ustalenia, ponieważ my oczywiście przyjmujemy pacjentów po testach w kierunku wykrycia zarażenia koronawirusem, co nie zmienia faktu, że pacjent może mieć okno serologiczne i może dać wynik ujemny mimo, że jest zakażony. Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, że w dniu, kiedy pacjent ma pobierany wymaz i przychodzi do nas z wynikiem ujemnym, tak na prawdę nie jest zakażony – dodaje rzecznik.

Oddział Hematologii był jednym z nielicznych w sądeckim szpitalu, który nie wstrzymał planowych przyjęć pacjentów. Teraz zostanie on jednak zamknięty do czasu potwierdzenia, że u personelu i pacjentów nie ma zagrożenia zachorowaniem na koronawirusa.

Posłuchaj:
Agnieszka Zelek
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN