Do siedmiu wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Bochni

08.04.2020

Chorobę potwierdzono u dwóch kolejnych podopiecznych z budynku dla osób niepełnosprawnych umysłowo.

Na razie jest światełko w tunelu. Prawdopodobnie bowiem nie powinno być już więcej nosicieli choroby wśród podopiecznych, zamieszkujących budynek dla osób starszych w DPS. Do Bochni dotarły wyniki przeprowadzonych tam badań. Dla 86 pacjentów są one negatywne, tylko w przypadku jednego podopiecznego test nie jest jednoznaczny i zostanie powtórzony.

Co do drugiego budynku dla osób niepełnosprawnych umysłowo wyniki mogą być najpóźniej w ciągu 48 godzin – tłumaczy starosta Adam Korta.

– To są osoby z niepełnosprawnościami umysłowymi, które nie rozumieją, że muszą zachowywać odstępy między sobą. One okazują między sobą duży poziom taki emocjonalny, uczuciowy. Więc to może faktycznie powodować, że ta transmisja tego wirusa rozprzestrzenia się albo się rozprzestrzeniła. Ale to będziemy dopiero wiedzieć, jak przyjdą wyniki z laboratorium.

W sumie w obu budynkach Domu Pomocy Społecznej wraz z blisko 150 podopiecznymi pracuje wciąż 31 osób z personelu. Przypomnijmy, że jedna osoba z pracowników, prócz sześciu przewiezionych do szpitala zakaźnego pacjentów, także jest chora.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN