Skamieniałe Miasto będzie odnowione

15.09.2020

Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał 70 tysięcy złotych dotacji z budżetu wojewódzkiego na rewitalizację szlaków oraz odnowienie i doposażenie infrastruktury w rezerwacie „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach.

To między innymi renowacja stopni między poszczególnymi obiektami skalnymi, odnowienie bramy wejściowej do parku oraz tablic informacyjnych wraz z mapami.

W zamyśle jest również zabezpieczenie punktu widokowego na skale Ratusz. Na płaskim wierzchołku skały, z którego rozciąga się panorama na Pogórze Rożnowskie i Ciężkowickie, są już zamontowane ławki dla turystów, jednak brakowało tam dotąd odpowiedniego zabezpieczenia. Projekt pokryje budowę drewnianego podestu i balustrad.

Bogdan Krok, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, podkreśla, że fundusze udało się pozyskać dzięki staraniom stowarzyszenia Bractwo Kurkowe w Ciężkowicach.

– Cieszymy się, że jest takie stowarzyszenie, które bierze na siebie pozyskiwanie pieniędzy. Tak jak w wakacje, kiedy mogliśmy zafundować dzieciom w kilku ciekawych formach warsztatów, rozrywki, dokształcania się dzieci. Tak się dzieje, kiedy dwa podmioty – jeden samorządowy, tak jak nasza instytucja kultury i czynnik społeczny, na przykład takie stowarzyszenie, potrafią się ze sobą dogadywać.

W najbliższym czasie zostaną wyłonieni wykonawcy projektu rewitalizacji rezerwatu. Prace muszą zakończyć się początkiem grudnia bieżącego roku.

Choć Bractwo Kurkowe starało się o kilkukrotnie większe środki, w tym roku udało się zdobyć kwotę 70 tysięcy złotych. Dlatego w tym roku zostaną wykonane jedynie najpilniejsze prace.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze turystyki w 2020 roku pod nazwą „Małopolska Gościnna – IV edycja”.

Posłuchaj:
Bogdan Krok
Anna Szczepanek, fot. skamienialemiasto.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN