Mieszkańcy skarżą się na złe zachowanie kierowców busów

18.10.2018

Busiarze jeżdżą pod prąd na ul. Jana Pawła II w Starym Sączu, a nawet po chodniku – poinformował nas słuchacz. W ten sposób kierowcy radzą sobie z korkami przed rondem w Starym Sączu. Co na to policja?

Zadzwonił do nas słuchacz Łukasz, stojący w korku na ul. Jana Pawła II w Starym Sączu przed rondem. Okazało się, że kierowca jednego z busów wykazał się pomysłowością. – Bus na limanowskich tablicach rejestracyjnych pojechał lewym pasem ruchu. Kiedy pojawiły się samochody jadące z naprzeciwka, od ronda w kierunku centrum Starego Sącza, zjechał na chodnik – relacjonuje nasz rozmówca.

Bus nawet nie zatrzymał się na chodniku, a piesi musieli zrobić mu miejsce. Tak kierowca dojechał do ronda i włączył się do ruchu. Po chwili sytuacja powtórzyła się, z tą różnicą, że tym razem na chodniku nie było pieszych – dodał pan Łukasz.

Po telefonie do Alberta Koguta, naczelnika sądeckiej drogówki dowiedzieliśmy się, że taka informacja nie dotarła wcześniej do policji. – Zachowanie kierowców tych busów jest karygodne. Apelowałbym do innych kierowców, będących świadkami takich incydentów o poinformowanie policji – najlepiej wcześniej zanotować numery rejestracyjne. My będziemy wtedy prowadzić działania wyjaśniające, w celu ukarania kierowcy, aby w przyszłości nie dopuścić do tak nagannego zachowania.

Albert Kogut zapewnił nas, że partol policyjny zostanie wysłany na ulicę Jana Pawła II w Starym Sączu. Jak informuje policja, za takie manewry w ruchu drogowym, kierowca może zostać upomniany, ukarany mandatem, ale grozi mu też odebranie prawa jazdy (Art. 86. § 3 Kodeksu Wykroczeń).

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN