„Sklep z policją” w centrum Nowego Sącza prawie gotowy

04.07.2019

Sądeczanie nie będą musieli jechać na obrzeża miasta, żeby załatwić sprawę na policji. Jeszcze w lipcu funkcjonariusze będą dyżurować w centrum Nowego Sącza. Zapowiadany przez prezydenta ‚sklep z policją” jest już na ostatniej prostej przed otwarciem.

– Nie jest to ani pełny posterunek, ani komisariat, ale jest to miejsce, gdzie będą dyżurowali dzielnicowi, gdzie patrol, który jest przeznaczony na tę część miasta, będzie mógł zrobić sobie kawę, herbatę, skorzystać z toalety – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza

– Jednak zniknął mundur tutaj z centrum, gdzie wszyscy mieszkańcy miasta czują, że jest on potrzebny. Stąd inicjatywa, która znalazła zrozumienie komendanta miejskiego i wojewódzkiego policji, aby ten mundur znalazł się bliżej centrum. Stąd pomysł sklepu z policją – dodaje prezydent.

Posterunek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu znajdziecie pod adresem Rynek 21. Będzie czynny od 8.00 do 20.00. Lokal ma powierzchnię 30 , składa się z poczekalni, pomieszczenia biurowego z aneksem socjalnym oraz toaletą.

Główna siedziba sądeckiej Komendy Policji jest przy ul. Artura Grottgera. W planach jest budowa komisariatu bliżej centrum Nowego Sącza. Miałoby w nim stacjonować 120 policjantów. Władze miasta na razie nie chcą zdradzać dokładnej lokalizacji.

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Jolanta Moździerz, fot. UM Nowego Sącza
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN