Skutki burz w Tarnowie i regionie

10.08.2018

Uwaga! Dziś gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz! (…) Unikaj otwartych przestrzeni! – takie komunikaty pojawiły się w telefonach mieszkańców regionu, które przestrzegały przed zbliżającą się pogodą.

Najwięcej skutków burzy i deszczu odczuł Tarnów i region tarnowski. W Zbylitowskiej Górze i na ul. Giełdowej zostały zalane piwnice i budynek mieszkalny. W Woli Rzędzińskiej zapalił się budynek stolarni – prawdopodobnie przyczyną było wyładowanie atmosferyczne. Nikomu nic się nie stało.

Na drogach kierowcy także są mniej ostrożni – do zderzenia doszło np. na polach klikowskich – przy ulicy Niedomickiej doszło do zderzenia czołowego, dwie osoby są w szpitalu; podobnie przy ul. Wilsona – tam jednak obyło się bez poszkodowanych. Przy ul. Krakowskiej obok wjazdu na obwodnicę oraz przy ul. Starodąbrowskiej auto uderzyło w latarnię.

Wichura powaliła także kilka drzew w całym regionie – strażacy działali np. w Ostruszy w gminie Ciężkowice.

Nieco spokojniej w rejonie Dębicy – tam w gminie Brzostek drzewo spadło na stodołę niszcząc dach. Nie ma osób poszkodowanych. W kilku wsiach mogło także dojść do awarii prądu – konary przerwały linie energetyczne w Kamienicy Dolnej i Jodłowej.

Mieszkańcy Mielca, Dąbrowy Tarnowskiej, Brzeska i Bochni nie odczuli większych skutków gwałtownej zmiany pogody. Powalonych zostało jedynie kilka drzew.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN